Registrants by last name
Count: 127  
As of May 6, 2022 10:10 PM
     
See a mistake or omission (allow 1 week)? Please e-mail our Registrar with your correction.
The award listed with a player's name will be presented to that player at the tournament.

Bye requests:
Over-the-board (not online) play:
There will not be a 1/2 point bye given in round 7. If you request a bye in round 7, it will be a zero point bye.

Online play:
You may get a bye for any round by exiting the tournament before the round is paired. You may re-join the tournament at any time. Round 1 byes will be 1/2-point byes. For all other rounds, only zero-point byes are available. This is a current limitation of our online pairing system.
Last name First name School
Grade
Section

Award

Bye
Round(s)

Ackermann Teddy Eisenhower Ele (Hopkins)
2
Primary (PK-3)

Adusumilli Vignajeth Meadow Ridge Elementary
3
Primary (PK-3)

Ahluwalia Alexander Breck
4
Elementary (PK-6)

Gold

Anderson Luvanda Breck
4
Elementary (PK-6)

Bronze

1

Arun Prithyi Forest Hills Elementary
-1
Primary (PK-3)

Atturu Rohan Meadow Ridge Elementary
5
Elementary (PK-6)

Bajorek Alex Excelsior Elementary
3
Primary (PK-3)

Bronze

Bajorek Declan Excelsior Elementary
2
Primary (PK-3)

Berglin Ezia Olson Elementary
3
Elementary (PK-6)

Bi Fucheng Blake Lower School-Highcroft Campus (Wayzata)
1
Primary (PK-3)

Boettcher Benjamin Heritage E-STEM Magnet School
6
Elementary (PK-6)

Bousu Jonah Ridgeview Elementary
2
Primary (PK-3)

Gold

Brandt Nathan Plymouth Middle School
6
Elementary (PK-6)

3

Brinkmeyer Drew Orono Intermediate Elementary
2
Primary (PK-3)

Brounstein Judah Home 1
6
Elementary (PK-6)

Browne Amira Robbinsdale Spanish Immersion El
3
Primary (PK-3)

Bukosky Walter Robbinsdale Spanish Immersion El
3
Primary (PK-3)

Chadha Aarik Breck
3
Primary (PK-3)

Cheng Tony Meadow Ridge Elementary
5
Elementary (PK-6)

Chumba Heri Robbinsdale Spanish Immersion El
3
Primary (PK-3)

Crawford Robbie Orono Intermediate Elementary
3
Primary (PK-3)

Davis Benjamin Nicollet Middle School
6
Elementary (PK-6)

Duval James Our Lady of Grace
5
Elementary (PK-6)

1

Dvorak David Olson Middle School (Bloomington)
6
Elementary (PK-6)

Earleywine Charlie Robbinsdale Spanish Immersion El
0
Primary (PK-3)

Bronze

Earleywine Marleyna Plymouth Middle School
6
Elementary (PK-6)

Gold

Earleywine Noah Robbinsdale Spanish Immersion El
3
Primary (PK-3)

Emerson Desmond Robbinsdale Spanish Immersion El
3
Primary (PK-3)

Silver

Emerson Elijah Robbinsdale Spanish Immersion El
1
Primary (PK-3)

Emerson Xavier Robbinsdale Spanish Immersion El
5
Elementary (PK-6)

Enloe Connor Breck
3
Primary (PK-3)

Enloe Wyatt Breck
6
Elementary (PK-6)

Fladwood Leo Eisenhower Ele (Hopkins)
0
Primary (PK-3)

Fladwood Maxwell Eisenhower Ele (Hopkins)
2
Primary (PK-3)

Ford Maxwell Olson Elementary
2
Primary (PK-3)

Freiberg Joseph Robbinsdale Spanish Immersion El
3
Primary (PK-3)

Freiberg Rose Plymouth Middle School
6
Elementary (PK-6)

Gao Jack Chippewa Middle School
6
Elementary (PK-6)

Gautam Anish Meadow Ridge Elementary
4
Elementary (PK-6)

Gehrke Emery Nicollet Middle School
6
Elementary (PK-6)

Gehrke Luella William Byrne Elementary
2
Primary (PK-3)

Gehrke Torin William Byrne Elementary
5
Elementary (PK-6)

Goke Connor Prairie View Elementary
1
Primary (PK-3)

Goudy Kian Little Canada Elementary
3
Elementary (PK-6)

Gold

Gunasekaran Sashvanth Eagle Ridge Academy Charter School
5
Elementary (PK-6)

Gundlapalli Sanjeev Creek Valley Elementary
3
Primary (PK-3)

Gupta Lakshya Meadow Ridge Elementary
4
Elementary (PK-6)

Gupta Siddharth Breck
1
Primary (PK-3)

Hackett Owen Heritage E-STEM Magnet School
6
Elementary (PK-6)

Hess Greyson Orono Intermediate Elementary
3
Primary (PK-3)

Hester Cole Breck
3
Primary (PK-3)

Hjelmstad Conner Plymouth Middle School
6
Elementary (PK-6)

Hjelmstad Jack Robbinsdale Spanish Immersion El
3
Primary (PK-3)

Hoffarber Holden Schumann Elementary
2
Primary (PK-3)

Ilyasov Ahmed Normandale Elementary
4
Elementary (PK-6)

Isaak Colten Greenwood Elementary
2
Primary (PK-3)

Jain Rishab Aspen Academy
3
Primary (PK-3)

Silver

Johnson Merielle Nicollet Middle School
6
Elementary (PK-6)

Kannan Aarti Eagle Ridge Academy Charter School
5
Elementary (PK-6)

Kannan Aditi Eagle Ridge Academy Charter School
5
Elementary (PK-6)

Kennedy Monroe Eisenhower Ele (Hopkins)
2
Primary (PK-3)

Kondadadi Rikhil Oak Hills Elementary (Lakeville)
3
Primary (PK-3)

Kondadadi Rishik Dakota Hills Middle
6
Elementary (PK-6)

Koshiol Kina Heilicher Minneapolis Jewish Day School
3
Primary (PK-3)

Krans Connoe Eisenhower Ele (Hopkins)
2
Primary (PK-3)

Lin Arthur Breck
2
Primary (PK-3)

Lin William Breck
3
Primary (PK-3)

Silver

Litman Nora Plymouth Middle School
6
Elementary (PK-6)

Lowe Sam Eisenhower Ele (Hopkins)
2
Primary (PK-3)

Madhan Vinay Eagle Ridge Academy Charter School
4
Elementary (PK-6)

Majumder Sourish Eagle Ridge Academy Charter School
5
Elementary (PK-6)

Marin Edward_W Schumann Elementary
2
Primary (PK-3)

Martin Keiran William Byrne Elementary
5
Elementary (PK-6)

Martin Robert_J Schumann Elementary
2
Primary (PK-3)

Matus Ksenija Oakwood Elementary
2
Primary (PK-3)

Silver

Mejia Enryque Eagle Heights Spanish Immersion
3
Primary (PK-3)

Mishra Adhrit Oak Hills Elementary (Lakeville)
4
Elementary (PK-6)

Gold

Nader Elias Oak Grove Elementary
3
Primary (PK-3)

Nelson Dresden William Byrne Elementary
5
Elementary (PK-6)

Padala Manvith Greenwood Elementary
3
Primary (PK-3)

Pak Kingston Stillwater Junior High
6
Elementary (PK-6)

Pandikkannan Neha Kimberly Lane Elementary
5
Elementary (PK-6)

Porta Sammy Nicollet Middle School
6
Elementary (PK-6)

Pothula Anvith Dakota Hills Middle
6
Elementary (PK-6)

Rajasatish Imai Scenic Heights Elementary
4
Elementary (PK-6)

Rajashankar Krishnesa Minnetonka East Middle
6
Elementary (PK-6)

Rasmussen James Eisenhower Ele (Hopkins)
2
Primary (PK-3)

Rench Oliver Oak Grove Elementary
3
Primary (PK-3)

Reno Victor Robbinsdale Spanish Immersion El
0
Primary (PK-3)

Ryaboy Lev Heilicher Minneapolis Jewish Day School
0
Primary (PK-3)

Ryaboy Liat Heilicher Minneapolis Jewish Day School
3
Primary (PK-3)

Sahney Vir Greenwood Elementary
2
Primary (PK-3)

Sakstrup Haakon Breck
1
Primary (PK-3)

Sandaraj Avyukth Cedar Park Elementary
3
Primary (PK-3)

Schmitt Albert Oak Grove Elementary
5
Elementary (PK-6)

Schnaus Michael Our Lady of Grace
1
Primary (PK-3)

Bronze

Schwartz Samuel Breck
3
Primary (PK-3)

Scott Emarion Capitol Hill Magnet/rondo
3
Primary (PK-3)

Shah Arpeet Kimberly Lane Elementary
5
Elementary (PK-6)

Shemesh Kai Highlands Elementary - Edina
2
Primary (PK-3)

Shemesh Yuno Highlands Elementary - Edina
4
Elementary (PK-6)

Shendye Arnav Eagle Ridge Academy Charter School
6
Elementary (PK-6)

Spitznagle Faith William Byrne Elementary
4
Elementary (PK-6)

Spitznagle Levi Nicollet Middle School
6
Elementary (PK-6)

Gold

Spitznagle Oscar William Byrne Elementary
2
Primary (PK-3)

Silver

Stratmann Asher Orono Intermediate Elementary
3
Primary (PK-3)

Strommen Nolan Oak Grove Elementary
2
Primary (PK-3)

3

Strub Simon Oak Grove Elementary
2
Primary (PK-3)

Subramanian Vignesh Eagle Ridge Academy Charter School
2
Primary (PK-3)

Sudhakar Joshini_Gandhi Eagle Ridge Academy Charter School
6
Elementary (PK-6)

Sun Ethan Meadow Ridge Elementary
4
Elementary (PK-6)

Tareen Kai Breck
4
Elementary (PK-6)

12345

Thurairajalingam Aakash Highland Elementary - RAVE
5
Elementary (PK-6)

Tran Jaxson Harriet Bishop Elementary
2
Primary (PK-3)

Tran Jordan Harriet Bishop Elementary
3
Primary (PK-3)

Uppal Shrey Meadow Ridge Elementary
5
Elementary (PK-6)

Urban William Oak Hills Elementary (Lakeville)
4
Elementary (PK-6)

Vazquez Alex Great River School
5
Elementary (PK-6)

Viana Noah William Byrne Elementary
2
Primary (PK-3)

Walker Jader Island Lake Elementary
3
Primary (PK-3)

Walsh Liam Greenwood Elementary
2
Primary (PK-3)

Warner Bjorn Oak Grove Elementary
5
Elementary (PK-6)

Wilcox Allie Breck
3
Primary (PK-3)

Willcox Warren Heritage E-STEM Magnet School
5
Elementary (PK-6)

Yang Vivian Breck
5
Elementary (PK-6)

Silver

Zakhat Archakov Eagle Ridge Academy Charter School
5
Elementary (PK-6)

Zaslofsky Grant Cornelia Elementary
5
Elementary (PK-6)

Plaque