Registrants by grade, then school
Count: 127  
As of May 6, 2022 10:10 PM CDT (GMT -0500)
     
See a mistake or omission (allow 1 week)? Please e-mail our Registrar with your correction.
The award listed with a player's name will be presented to that player at the tournament.

Bye requests:
Over-the-board (not online) play:
There will not be a 1/2 point bye given in round 7. If you request a bye in round 7, it will be a zero point bye.

Online play:
You may get a bye for any round by exiting the tournament before the round is paired. You may re-join the tournament at any time. Round 1 byes will be 1/2-point byes. For all other rounds, only zero-point byes are available. This is a current limitation of our online pairing system.
Grade
Count
-1
1
0
4
1
6
2
26
3
33
4
13
5
22
6
22
Grade Last name First name School Section

Award

Bye
Round(s)

-1 Arun Prithyi Forest Hills Elementary Primary (PK-3)

0 Fladwood Leo Eisenhower Ele (Hopkins) Primary (PK-3)

0 Ryaboy Lev Heilicher Minneapolis Jewish Day School Primary (PK-3)

0 Earleywine Charlie Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

Bronze

0 Reno Victor Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

1 Bi Fucheng Blake Lower School-Highcroft Campus (Wayzata) Primary (PK-3)

1 Gupta Siddharth Breck Primary (PK-3)

1 Sakstrup Haakon Breck Primary (PK-3)

1 Schnaus Michael Our Lady of Grace Primary (PK-3)

Bronze

1 Goke Connor Prairie View Elementary Primary (PK-3)

1 Emerson Elijah Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

2 Lin Arthur Breck Primary (PK-3)

2 Subramanian Vignesh Eagle Ridge Academy Charter School Primary (PK-3)

2 Ackermann Teddy Eisenhower Ele (Hopkins) Primary (PK-3)

2 Fladwood Maxwell Eisenhower Ele (Hopkins) Primary (PK-3)

2 Kennedy Monroe Eisenhower Ele (Hopkins) Primary (PK-3)

2 Krans Connoe Eisenhower Ele (Hopkins) Primary (PK-3)

2 Lowe Sam Eisenhower Ele (Hopkins) Primary (PK-3)

2 Rasmussen James Eisenhower Ele (Hopkins) Primary (PK-3)

2 Bajorek Declan Excelsior Elementary Primary (PK-3)

2 Isaak Colten Greenwood Elementary Primary (PK-3)

2 Sahney Vir Greenwood Elementary Primary (PK-3)

2 Walsh Liam Greenwood Elementary Primary (PK-3)

2 Tran Jaxson Harriet Bishop Elementary Primary (PK-3)

2 Shemesh Kai Highlands Elementary - Edina Primary (PK-3)

2 Strommen Nolan Oak Grove Elementary Primary (PK-3)

3

2 Strub Simon Oak Grove Elementary Primary (PK-3)

2 Matus Ksenija Oakwood Elementary Primary (PK-3)

Silver

2 Ford Maxwell Olson Elementary Primary (PK-3)

2 Brinkmeyer Drew Orono Intermediate Elementary Primary (PK-3)

2 Bousu Jonah Ridgeview Elementary Primary (PK-3)

Gold

2 Hoffarber Holden Schumann Elementary Primary (PK-3)

2 Marin Edward_W Schumann Elementary Primary (PK-3)

2 Martin Robert_J Schumann Elementary Primary (PK-3)

2 Gehrke Luella William Byrne Elementary Primary (PK-3)

2 Spitznagle Oscar William Byrne Elementary Primary (PK-3)

Silver

2 Viana Noah William Byrne Elementary Primary (PK-3)

3 Jain Rishab Aspen Academy Primary (PK-3)

Silver

3 Chadha Aarik Breck Primary (PK-3)

3 Enloe Connor Breck Primary (PK-3)

3 Hester Cole Breck Primary (PK-3)

3 Lin William Breck Primary (PK-3)

Silver

3 Schwartz Samuel Breck Primary (PK-3)

3 Wilcox Allie Breck Primary (PK-3)

3 Scott Emarion Capitol Hill Magnet/rondo Primary (PK-3)

3 Sandaraj Avyukth Cedar Park Elementary Primary (PK-3)

3 Gundlapalli Sanjeev Creek Valley Elementary Primary (PK-3)

3 Mejia Enryque Eagle Heights Spanish Immersion Primary (PK-3)

3 Bajorek Alex Excelsior Elementary Primary (PK-3)

Bronze

3 Padala Manvith Greenwood Elementary Primary (PK-3)

3 Tran Jordan Harriet Bishop Elementary Primary (PK-3)

3 Koshiol Kina Heilicher Minneapolis Jewish Day School Primary (PK-3)

3 Ryaboy Liat Heilicher Minneapolis Jewish Day School Primary (PK-3)

3 Walker Jader Island Lake Elementary Primary (PK-3)

3 Goudy Kian Little Canada Elementary Elementary (PK-6)

Gold

3 Adusumilli Vignajeth Meadow Ridge Elementary Primary (PK-3)

3 Nader Elias Oak Grove Elementary Primary (PK-3)

3 Rench Oliver Oak Grove Elementary Primary (PK-3)

3 Kondadadi Rikhil Oak Hills Elementary (Lakeville) Primary (PK-3)

3 Berglin Ezia Olson Elementary Elementary (PK-6)

3 Crawford Robbie Orono Intermediate Elementary Primary (PK-3)

3 Hess Greyson Orono Intermediate Elementary Primary (PK-3)

3 Stratmann Asher Orono Intermediate Elementary Primary (PK-3)

3 Browne Amira Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Bukosky Walter Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Chumba Heri Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Earleywine Noah Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Emerson Desmond Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

Silver

3 Freiberg Joseph Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

3 Hjelmstad Jack Robbinsdale Spanish Immersion El Primary (PK-3)

4 Ahluwalia Alexander Breck Elementary (PK-6)

Gold

4 Anderson Luvanda Breck Elementary (PK-6)

Bronze

1

4 Tareen Kai Breck Elementary (PK-6)

12345

4 Madhan Vinay Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

4 Shemesh Yuno Highlands Elementary - Edina Elementary (PK-6)

4 Gautam Anish Meadow Ridge Elementary Elementary (PK-6)

4 Gupta Lakshya Meadow Ridge Elementary Elementary (PK-6)

4 Sun Ethan Meadow Ridge Elementary Elementary (PK-6)

4 Ilyasov Ahmed Normandale Elementary Elementary (PK-6)

4 Mishra Adhrit Oak Hills Elementary (Lakeville) Elementary (PK-6)

Gold

4 Urban William Oak Hills Elementary (Lakeville) Elementary (PK-6)

4 Rajasatish Imai Scenic Heights Elementary Elementary (PK-6)

4 Spitznagle Faith William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

5 Yang Vivian Breck Elementary (PK-6)

Silver

5 Zaslofsky Grant Cornelia Elementary Elementary (PK-6)

Plaque

5 Gunasekaran Sashvanth Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

5 Kannan Aarti Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

5 Kannan Aditi Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

5 Majumder Sourish Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

5 Zakhat Archakov Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

5 Vazquez Alex Great River School Elementary (PK-6)

5 Willcox Warren Heritage E-STEM Magnet School Elementary (PK-6)

5 Thurairajalingam Aakash Highland Elementary - RAVE Elementary (PK-6)

5 Pandikkannan Neha Kimberly Lane Elementary Elementary (PK-6)

5 Shah Arpeet Kimberly Lane Elementary Elementary (PK-6)

5 Atturu Rohan Meadow Ridge Elementary Elementary (PK-6)

5 Cheng Tony Meadow Ridge Elementary Elementary (PK-6)

5 Uppal Shrey Meadow Ridge Elementary Elementary (PK-6)

5 Schmitt Albert Oak Grove Elementary Elementary (PK-6)

5 Warner Bjorn Oak Grove Elementary Elementary (PK-6)

5 Duval James Our Lady of Grace Elementary (PK-6)

1

5 Emerson Xavier Robbinsdale Spanish Immersion El Elementary (PK-6)

5 Gehrke Torin William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

5 Martin Keiran William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

5 Nelson Dresden William Byrne Elementary Elementary (PK-6)

6 Enloe Wyatt Breck Elementary (PK-6)

6 Gao Jack Chippewa Middle School Elementary (PK-6)

6 Kondadadi Rishik Dakota Hills Middle Elementary (PK-6)

6 Pothula Anvith Dakota Hills Middle Elementary (PK-6)

6 Shendye Arnav Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

6 Sudhakar Joshini_Gandhi Eagle Ridge Academy Charter School Elementary (PK-6)

6 Boettcher Benjamin Heritage E-STEM Magnet School Elementary (PK-6)

6 Hackett Owen Heritage E-STEM Magnet School Elementary (PK-6)

6 Brounstein Judah Home 1 Elementary (PK-6)

6 Rajashankar Krishnesa Minnetonka East Middle Elementary (PK-6)

6 Davis Benjamin Nicollet Middle School Elementary (PK-6)

6 Gehrke Emery Nicollet Middle School Elementary (PK-6)

6 Johnson Merielle Nicollet Middle School Elementary (PK-6)

6 Porta Sammy Nicollet Middle School Elementary (PK-6)

6 Spitznagle Levi Nicollet Middle School Elementary (PK-6)

Gold

6 Dvorak David Olson Middle School (Bloomington) Elementary (PK-6)

6 Brandt Nathan Plymouth Middle School Elementary (PK-6)

3

6 Earleywine Marleyna Plymouth Middle School Elementary (PK-6)

Gold

6 Freiberg Rose Plymouth Middle School Elementary (PK-6)

6 Hjelmstad Conner Plymouth Middle School Elementary (PK-6)

6 Litman Nora Plymouth Middle School Elementary (PK-6)

6 Pak Kingston Stillwater Junior High Elementary (PK-6)