Registrants by section, then last name
Count: 307  
As of Apr 7, 2017
Want a different sort? Contact our webmaster
     
Section
Count
Primary
140
Elementary
148
LLM
19

See a mistake or omission (allow 1 week)? Please e-mail our Registrar with your correction.
The award listed with a player's name will be presented to that player at the tournament.

Bye requests: There will not be a 1/2 point bye given in round 7. If you request a bye in round 7, it will be a zero point bye.

Section Last name First name School
Grade

Award

Bye
Round(s)

Primary Albrecht Karina Christ's Household of Faith
2

Primary Allen-Wetterlin Gavin Harriet Bishop Elementary
3

Primary Almeida Arianne Harriet Bishop Elementary
2

12

Primary Andolshek Oberon[Obi] Robbinsdale Spanish Immersion El
1

Primary Artemiuk Theo Breck
1

3

Primary Bauer Lily Seward Elementary (Montessori)
2

345

Primary Beck Ryan Seward Elementary (Montessori)
3

Silver

Primary Bellin Aiden Neill Elementary - Burnsville (Edward)
2

Primary Bellin Jack Neill Elementary - Burnsville (Edward)
2

Primary Benjamin Ethan Countryside Elementary
3

Primary Benz Ben Meadowbrook Elementary
2

Plaque

Primary Bluhm Sedona Christ's Household of Faith
3

Primary Bollu Rishmitha Glacier Hills Elementary
2

Primary Boos Cedric Home 1
3

Primary Boos Seamus Home 1
3

Primary Bratzel Elias Christ's Household of Faith
2

Primary Brincks Julia Robbinsdale Spanish Immersion El
2

1

Primary Browne Alexander Robbinsdale Spanish Immersion El
2

Primary Bucstein Reuben Heilicher Minneapolis Jewish Day School
0

Primary Cancino Mateo Robbinsdale Spanish Immersion El
2

6

Primary Carlson Colton Christ's Household of Faith
3

Primary Carlson Paxton Christ's Household of Faith
1

Primary Cavanah Troy Ridgeview Elementary
3

Silver

Primary Cavanaugh Ryan Breck
1

Primary Chandrashekaran Aditya Harriet Bishop Elementary
3

Primary Chang Eric Scenic Heights Elementary
3

Primary Childs Henry Breck
1

45

Primary Conner Truman Breck
3

Bronze

Primary Dasari Tanish Eagle Ridge Academy Charter School
2

Primary Dietlin Jack Countryside Elementary
3

Primary Dungan Milo Good Shepherd School
3

Primary Emerson Grace Robbinsdale Spanish Immersion El
2

Primary Emerson Xavier Robbinsdale Spanish Immersion El
0

Primary Eswar Ritesh Parkview Elementary (Rosemount)
2

Primary Feller Charlotte Good Shepherd School
3

6

Primary Fischbach Adam Breck
1

Primary Frenz Ayden Good Shepherd School
3

Primary Getnick Jonah Breck
1

Primary Guddeti Rohan_Reddy Eagle Ridge Academy Charter School
2

Primary Gurramkonda Tanush Harriet Bishop Elementary
2

Primary Halvorson Gage Red Pine Elementary
2

Gold

Primary Harms Bryce Christ's Household of Faith
2

Primary Helbling Max Countryside Elementary
3

Primary Higgins Holden World Learner Charter School
1

6

Primary Hjelle Miles Robbinsdale Spanish Immersion El
1

Primary Hjelmstad Hanna Robbinsdale Spanish Immersion El
1

Silver

Primary Hoang Ethan Westwood El - Prior Lake - Savage
3

Primary Hook Ellis Countryside Elementary
1

Silver

Primary Hook Ryan Countryside Elementary
0

Primary Hook Sullivan Countryside Elementary
3

Silver

Primary Horovitz Jake Heilicher Minneapolis Jewish Day School
0

Primary Huffman Langston Capitol Hill Magnet/rondo
2

Primary Hunt Samuel Robbinsdale Spanish Immersion El
3

Primary Jacobson Matthew Robbinsdale Spanish Immersion El
2

Primary Jacox Dexter Christ's Household of Faith
3

Primary Jaeger Anna Good Shepherd School
3

Primary Johnson Ryker World Learner Charter School
3

Primary Karlen Alexander Seward Elementary (Montessori)
3

Primary Kasbohm William Our Lady of Grace
1

Primary Kaul Emmanuel St Bartholomew
2

Primary Kizilbash Zain Breck
3

Primary Konezny Stuart Our Lady of Grace
3

Primary Kruse Mason Neill Elementary - Burnsville (Edward)
2

Primary Lalonde Elijah Shakopee Area Catholic School
2

Primary Leet Saya Robbinsdale Spanish Immersion El
1

Primary Linton Zachary Concord Elementary
2

Primary Litman Nora Robbinsdale Spanish Immersion El
1

Primary London Lauren Robbinsdale Spanish Immersion El
1

Primary Luo Michael Meadow Ridge Elementary
3

Primary Marsh Nolan Valentine Hills El
2

Primary Martchev Presley Harriet Bishop Elementary
2

Silver

Primary Mayotte Jackson Faithful Shepherd Catholic School
3

Primary McGuire Thaddaeus Christ's Household of Faith
2

Primary Melnick Joshua Breck
3

Primary Melnick Reese Breck
1

Primary Mendieta-Idrovo Emma Normandale Hills Elementary
0

Primary Menk Theo Bridgewater Elementary
3

Primary Molitor Everett Robbinsdale Spanish Immersion El
3

3

Primary Mueller James Good Shepherd School
3

Bronze

Primary Murataliev Arlen Seven Hills Preparatory Academy
2

Primary Musselman Ben Deephaven Elementary
3

Primary Obermark John St Vincent de Paul
3

Primary Obermark Ryan St Vincent de Paul
1

Primary Okerstrom Sawyer Christ's Household of Faith
3

Primary Olofinboba Bami Eagle Heights Spanish Immersion
2

Primary Olson Madeline Good Shepherd School
3

Primary Opperman Max Breck
2

Primary Pannhoff Aubrey Good Shepherd School
2

Primary Pederson Spencer Rahn Elementary
2

Primary Penn Asher Lincoln Elementary (Owatonna)
2

Primary Pothula Suhaas Salem Hills/Atheneum Elementary
3

Primary Reiners Cecilia Christ's Household of Faith
1

Primary Ritz Jake All Saints - Lakeville
2

Primary Robert Dylan Good Shepherd School
3

Primary Rocksusto Lasai Seward Elementary (Montessori)
3

Primary Rocksusto Lola Seward Elementary (Montessori)
1

Primary Rohlfsen Isabella Our Lady of Grace
2

1

Primary Rohlfsen Maria Our Lady of Grace
3

1

Primary Rosenberg Jack Countryside Elementary
2

Primary Rosenman Julia Breck
2

Primary Rosenman Sara Breck
2

Primary Salvato Ben Nativity of Our Lord
2

Primary Schmidt Griffen Robbinsdale Spanish Immersion El
2

Primary Schuett Phebe Christ's Household of Faith
1

Primary Schutz Joshua Christ's Household of Faith
1

Primary Sekhar Abhishek Cedar Park Elementary
3

Primary Senyurekli Aydin Robbinsdale Spanish Immersion El
3

Bronze

Primary Serk Harrison Good Shepherd School
3

Primary Setterberg Thomas Breck
1

Primary Shah Devansku Eagle Ridge Academy Charter School
3

Primary Shands Cruz Normandale Hills Elementary
2

45

Primary Sinha Aditi Marcy Open Elementary
3

Primary Sneller Aidan Cornelia Elementary
3

Bronze

Primary Sonkin Tim Nasha Shkola
3

Primary Speltz Patrick Good Shepherd School
3

Bronze

5

Primary Speltz Quinn Good Shepherd School
1

57

Primary Stage Harrison William Byrne Elementary
3

Primary Stampp Kyros Robbinsdale Spanish Immersion El
2

Primary Strack Toby Parkview Center School
0

Primary Style Chase Nativity of Our Lord
2

Bronze

Primary Sudhakar Joshini_Gandhi Eagle Ridge Academy Charter School
1

Primary Sweetser Jacob Our Lady of Grace
1

Primary Tapia Ian Robbinsdale Spanish Immersion El
3

Primary Trachsel Linus Good Shepherd School
0

Primary Trachsel Otis Good Shepherd School
3

Bronze

Primary Vollmer Emma Shakopee Area Catholic School
2

Primary Vollmer Maggie Shakopee Area Catholic School
2

Primary Wade Jack Breck
1

Primary Wadi Yazan Rahn Elementary
2

67

Primary Wang Anna Harriet Bishop Elementary
3

Primary Watson Noah Lincoln Elementary (WBL)
2

Bronze

Primary Weber Lucas Our Lady of Grace
1

Primary Weber Owen Our Lady of Grace
3

Bronze

Primary Welters Jack Robbinsdale Spanish Immersion El
3

Primary Wood Dominic Our Lady of Grace
3

Primary Young Evan School of Engineering & Arts
3

Primary Zaslofsky Grantz Cornelia Elementary
0

1

Primary Ziehl Nathan Ridgeview Elementary
3

Primary Zis Abe Heilicher Minneapolis Jewish Day School
0

Primary Zis Meyer Heilicher Minneapolis Jewish Day School
3

Elementary Akkina Dhiren Basswood Elementary
5

Bronze

Elementary Akkina Hari Weaver Lake Elementary
4

Bronze

Elementary Albrecht Elise Christ's Household of Faith
4

Elementary Albrecht Johann Christ's Household of Faith
6

Elementary Alleman Evan Christ's Household of Faith
4

Elementary Alleman Skyler Christ's Household of Faith
6

Elementary Azanov Nickolas Home 1
6

Elementary Beck Andy Seward Elementary (Montessori)
5

Elementary Benz Sam Meadowbrook Elementary
4

Elementary Bhatia Sameer Aspen Academy
5

Elementary Bollu Rikhil Glacier Hills Elementary
5

Elementary Bratzel Eleanor Christ's Household of Faith
4

Elementary Breheim Harry Valentine Hills El
5

Elementary Brincks Andrew Robbinsdale Spanish Immersion El
5

Elementary Buchanan Henry Harriet Bishop Elementary
5

Elementary Cavanaugh Liam Breck
4

Silver

Elementary Cerda Cristian Harriet Bishop Elementary
5

Elementary Chandrasekar Neeraj Eagle Ridge Academy Charter School
3

Elementary Chattopadhyay Ben Valentine Hills El
4

Elementary Chen Matthew Wayzata Central Middle
6

Silver

Elementary Cook Leo Robbinsdale Middle School
6

Elementary Cornell Arlo Heilicher Minneapolis Jewish Day School
6

Elementary Dahm Amir Twin Cities German Immersion Chrtr
4

Silver

Elementary Deutsch Daniel Star Academy
5

Elementary Dorr Aydin Deephaven Elementary
5

Elementary Drawz Jack Breck
4

Elementary Ehlert Zander Woodland Elementary - Brooklyn Park
4

Elementary Ertmer Sam Orono Middle
6

6

Elementary Eswar Praneel Parkview Elementary (Rosemount)
4

Elementary Evenson Henry Friendly Hills Middle
6

Elementary Flikke Seth Robbinsdale Spanish Immersion El
5

Elementary Fontanella Nina Good Shepherd School
6

Elementary Frantz Ravlin Hidden Oaks Middle School
6

Elementary Fricke Benjamin Robbinsdale Spanish Immersion El
5

Plaque

Elementary Froseth Logan Eden Lake Elementary
4

Elementary Galles Ethan Good Shepherd School
4

Bronze

Elementary Gazula Sidarth Wayzata Central Middle
6

Gold

Elementary Ghylin Aidan Minnehaha Academy Mid & Lower Schools (Mpls)
5

Elementary Graf Max St John The Baptist (New Brighton)
4

Elementary Griffin Ginnifer Concord Elementary
4

Elementary Gurramkonda Harshini Pearson 6th Grade Center
6

Elementary Halvorson Hale Red Pine Elementary
5

Elementary Harms Erro Christ's Household of Faith
5

Elementary Harms Parker Christ's Household of Faith
4

Elementary Hathaway-Westling Ben Robbinsdale Middle School
6

Elementary Heifort Thomas Sacred Heart - Robbinsdale
4

Elementary Helbling Carson Countryside Elementary
5

Elementary Himmelberg Quinn Robbinsdale Spanish Immersion El
4

Elementary Hoke Henry Good Shepherd School
4

Gold

Elementary Huffman Marzae Capitol Hill Magnet/rondo
4

Elementary Hunt Nathan Plymouth Middle School
6

Silver

Elementary Hyland Kaden Robbinsdale Spanish Immersion El
4

Elementary Jacobson Daniel Plymouth Middle School
6

Elementary Jacobson Joey Robbinsdale Spanish Immersion El
4

Gold

Elementary Janota Asher Capitol Hill Magnet/rondo
4

Elementary Johnson Audra Metcalf Middle School
6

Elementary Johnson JJ William Byrne Elementary
5

Elementary Johnson Kendrick Metcalf Middle School
6

4

Elementary Kanagala Bhavya Eden Lake Elementary
6

Elementary Kane_Stewart Oscar Oak Grove Elementary
5

Elementary Karlen Jack Seward Elementary (Montessori)
5

Elementary Kasbohm George Our Lady of Grace
5

Elementary Kehl Everett Salem Hills/Atheneum Elementary
4

Elementary Kellen Gavin Metcalf Middle School
6

Elementary Kellen Mitchell William Byrne Elementary
4

Elementary Kendrick Dinkenesh Seward Elementary (Montessori)
5

6

Elementary Kline Drew School of Engineering & Arts
4

Elementary Koch Edward Breck
4

Elementary Ladhani Andrew Parnassus Preparatory School
6

Elementary Lamecker Joey Delano Elementary
4

Elementary Lampe Griffin Meadowbrook Elementary
4

Elementary Leet Ethan Robbinsdale Spanish Immersion El
5

Elementary Leholm Matthew Shannon Park Elementary
4

Elementary Li Linden Chippewa Middle School
6

Elementary Lin Emily Breck
5

Elementary Lishman Brennen Plymouth Middle School
6

Elementary Litman Ethan Robbinsdale Spanish Immersion El
5

Elementary Lodahl Aiden Hillcrest Elementary
5

Elementary Lodahl Riley Hillcrest Elementary
5

Elementary London Matthew Robbinsdale Spanish Immersion El
5

Elementary Lorentz Thomas Salem Hills/Atheneum Elementary
5

Elementary Lubka Solomon Heilicher Minneapolis Jewish Day School
5

67

Elementary Marvin Matthew Our Lady of Grace
5

Elementary McGuire Amarah Christ's Household of Faith
5

Elementary McGuire Seanan Christ's Household of Faith
4

Elementary McNeal Jordana William Byrne Elementary
4

Elementary McNeil Jimmy Sacred Heart - Robbinsdale
4

Bronze

Elementary Mendieta-Idrovo Ethan Normandale Hills Elementary
4

Elementary Menk Reuben Bridgewater Elementary
5

Elementary Mens Isaac Salem Hills/Atheneum Elementary
5

Elementary Moe Will Metcalf Middle School
6

Gold

Elementary Moreno Tamotsu Parkview Center School
5

Elementary Mornes Oskar Meadowbrook Elementary
4

Elementary Munene Malcolm Seward Elementary (Montessori)
4

Elementary Naidu Rithvik Wayzata Central Middle
6

Silver

Elementary Nair Bharath Salem Hills/Atheneum Elementary
4

Elementary Nelson Evan Capitol Hill Magnet/rondo
6

Elementary Nemes Alex St John The Baptist (New Brighton)
5

Elementary O'Shea PJ Meadowbrook Elementary
4

Elementary Olofinboba Banji Eagle Heights Spanish Immersion
4

Elementary Ong Joseph Harriet Bishop Elementary
4

Elementary Orton Jacob Parkview Center School
5

Elementary Pannhoff Collin Good Shepherd School
4

Elementary Pasumarty Rayank Wayzata Central Middle
6

Elementary Pederson Mason Rahn Elementary
4

Elementary Perry Michael Home 1
5

6

Elementary Phua Ethan Harriet Bishop Elementary
5

Silver

Elementary Plunkett Isaac Finlayson Elementary
4

Elementary Quiroz Alma Robbinsdale Spanish Immersion El
5

Elementary Rachey Rose FAIR School Crystal
6

Elementary Ram Samarth Wayzata Central Middle
6

Elementary Richard Aiden Metcalf Middle School
6

Elementary Richardson William Annunciation
5

Gold

Elementary Ringel Lucas Sonnesyn Elementary
4

Elementary Rischall Ezekiel Heilicher Minneapolis Jewish Day School
5

Elementary Risser Henry Meadowbrook Elementary
4

Elementary Ritz Nathan All Saints - Lakeville
4

Elementary Roesner Juliana Minnetonka East Middle
6

Elementary Runyon Tristen Sioux Trail Elementary
4

7

Elementary Saravanapandi Kartik Salem Hills/Atheneum Elementary
4

Elementary Scheeler Esther Christ's Household of Faith
6

Elementary Schiung Elvis Farnsworth Aerospace
5

Elementary Schneider Matthew William Byrne Elementary
4

Bronze

Elementary Scholtz Peter Seward Elementary (Montessori)
5

Elementary Schultz Aaron Willow River Elementary
6

Elementary Sebastian Benjamin Shakopee Area Catholic School
6

Elementary Setterberg Michael Breck
4

Elementary Shaw Owen Seven Hills Preparatory Academy
4

Elementary Singh Nathan Minnetonka East Middle
6

Elementary Sloofman Benjamin Normandale Hills Elementary
4

Elementary Steinberg Andrew Heilicher Minneapolis Jewish Day School
4

Elementary Steinberg Ryan Heilicher Minneapolis Jewish Day School
4

Gold

Elementary Strack Stuart Capitol Hill Magnet/rondo
4

Elementary Theising Cooper Sunset Hill Elementary
4

Elementary Timm Jordan Seven Hills Preparatory Academy
4

Elementary Traynor Isaac Oak Ridge Elementary
5

Elementary Tsai Marshall Cornelia Elementary
4

Elementary Vang Riley Seward Elementary (Montessori)
5

Elementary Vladimirov Julia Minnetonka East Middle
6

Elementary Wang Alex Harriet Bishop Elementary
5

Elementary Weber Nathanial Highview Middle School
6

Elementary Weiser Noah Seward Elementary (Montessori)
5

Elementary Wilson Jonah Capitol Hill Magnet/rondo
4

Elementary Xiao Albert Scenic Heights Elementary
4

Elementary Yang Luche Farnsworth Aerospace
5

Elementary Zhang Andrew Wayzata Central Middle
6

Silver

Elementary Ziehl Abby Olson Middle School
6

Elementary Zis Saul Heilicher Minneapolis Jewish Day School
5

LLM Bendix James Highview Middle School
7

LLM Boos Mason Burnsville H.S.
11

LLM Dearring Darren Adult 1
13

LLM Diedrich Gus South View Middle
7

LLM Diedrich Maximus South View Middle
9

LLM Dorr Gaven Minnetonka East Middle
7

Bronze

LLM Ilelaboye Bolu St John The Baptist (New Brighton)
8

LLM Kaner-Roth Ari Groves Academy
8

LLM Kenyon Eli Hopkins North Junior High
9

LLM Lubka Ben Heilicher Minneapolis Jewish Day School
8

LLM Lubka Reuben Adult 1
13

LLM Marsh Colin Highview Middle School
7

LLM Musselman Alex Minnetonka East Middle
7

LLM Musselman Charles Adult 1
99

LLM Okerstrom Tanner Christ's Household of Faith
7

Gold

LLM Scheeler Gideon Christ's Household of Faith
7

LLM Shaw Steven Adult 1
13

LLM Theis Ashland Centennial Middle
7

Gold

LLM Weber Shane Highview Middle School
8

1